| De organisator, 11.11.11, verwacht tienduizenden betogers (archiefbeeld).

Rode lijn voor Gaza: meer dan 130 organisaties protesteren vanmiddag in Brussel

© BRUZZ
13/06/2025
Updated: 15/06/2025 09.15u

Meer dan honderd organisaties en hun achterban komen zondag samen voor een grootschalige manifestatie voor Palestina. De organisator verwacht duizenden burgers, vakbonden, jeugdorganisaties en cultuurhuizen. Met de actie trekken ze een 'symbolische rode lijn tegen de genocide in Gaza'.

11.11.11 verwacht 'tienduizenden' deelnemers aan de betoging, die breed gedragen is. Meer dan 130 middenveldorganisaties hebben zich aangesloten bij de actie, waaronder vakbonden, jeugdorganisaties en cultuurhuizen zoals Ancienne Belgique en BRONKS.

De mars start zondag om 14.00 uur aan het Noordstation, met toespraken van Palestijnse en Joodse stemmen, afgewisseld met muzikale optredens van Koen Wauters & Tine Embrechts, Zwangere Guy en Tamino. Ook schrijfster Dalilla Hermans zal het woord nemen, en vanuit Gaza wordt een videoboodschap verwacht. Om 14.45 uur vertrekt de mars richting het Jean Reyplein, waar het protest rond 17.00 uur eindigt.

Alleen Palestijnse vlaggen

De organisatoren roepen deelnemers op om iets roods aan te trekken als symbool van solidariteit. Er zijn ook enkele spelregels voor deelname aan de betoging: zo zijn politieke vlaggen of vlaggen van een andere organisatie niet welkom, alleen Palestijnse vlaggen worden toegelaten. Ook racistische of gewelddadige uitlatingen worden niet getolereerd, net als uitspraken van antisemitisme, islamofobie of de verheerlijking van geweld.

De federale regering vond in mei een akkoord over een resolutie met een reeks maatregelen, organisator 11.11.11 wil met de rode lijn-actie de regering aansporen om werk te maken van die beloftes. 11.11.11 herinnert ook aan de recente peiling van Le Soir waaruit bleek dat 70 procent van de Belgen vindt dat België en de Europa sancties moeten opleggen aan Israël.

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni