De eerste ontmoeting tussen de vakbonden en de directie van Cora is in goede sfeer verlopen. Dat meldt Fabienne Meulemans, vakbondsafgevaardigde van de socialistische vakbond FGTB. In acht geplande vergadersessies wordt nu toegewerkt naar een sociaal akkoord dat uiterlijk eind juni afgerond moet zijn.

©
Belga
| Het onthaal van het Cora-filiaal in Anderlecht, begin deze week.
Sociaal akkoord Cora moet eind juni rond zijn
De vakbonden zaten donderdag voor het eerst samen met de Cora-directie om te praten over de regeling voor het collectief ontslag in het kader van de wet-Renault. Volgens Fabienne Meulemans, die voor vakbond FGTB de zaak opvolgt, verliepen de gesprekken in een constructieve sfeer.
“Vandaag hebben we vooral informatie uitgewisseld; het is nog te vroeg om echt te onderhandelen,” vertelt ze daarover aan BRUZZ. “Er zullen ongetwijfeld nog moeilijke momenten komen, maar vandaag was dat niet het geval.”
Vakbonden en directie hebben een planning opgesteld voor de komende maanden: het gaat om acht vergaderingen in mei en juni. Het doel is om tegen eind juni tot een akkoord te komen. “Dat is onze wens in ieder geval,” zegt Meulemans. “Zo weten de medewerkers waar ze aan toe zijn, voor de vakantie begint.”
Rond de vijfhonderd mensen verliezen hun baan in Brussel
Ter herinnering: hypermarktketen Cora kondigde vorige week tijdens een ondernemingsraad aan dat ze haar activiteiten zal stopzetten. De zeven winkels - waaronder die in Anderlecht en Sint-Lambrechts-Woluwe - sluiten begin volgend jaar.
In Brussel zouden ongeveer vijfhonderd mensen hun baan verliezen, in totaal gaat het om zo’n 1.800 banen. “Het zijn mensen die vaak al jarenlang bij Cora werken. Te horen krijgen dat het verhaal nu eindigt, slaat bij hen in als een bom,” zei Deniz Agbaba van de vakbond ABVV daar eerder over.
Lees meer over: Samenleving , Cora , Wet-Renault