Royale Union Saint-Gilloise is kampioen van België! In een spannende wedstrijd zondag tegen AA Gent won de club uit Sint-Gillis met 3-1. Dat was genoeg om voor het eerst in 90 jaar de titel te pakken. De supporters waren super blij. In het Dudenpark en op het Van Meenenplein in Sint-Gillis werd tot laat in de nacht feest gevierd.
©
Vincent Kalut/Photo News
| Supporters vieren feest.
Union is kampioen van België: supporters vieren feest
De wedstrijd begon zondag goed voor Union. Speler Franjo Ivanovic scoorde al snel. Maar vlak voor de rust scoorde AA Gent ook, waarna het gelijkspel werd. Het stadion werd stil. Zou het weer misgaan, zoals de voorbije jaren?
Na de rust kwam Union sterk terug. De spelers Promise David en Alessio Castro-Montes brachten nieuwe energie op het veld. In de 68ste minuut scoorde David het tweede doelpunt voor Union. Even later maakte hij ook het derde doelpunt. Het feest barstte los. Supporters gingen het veld op om te vieren toen de wedstrijd voorbij was.
Lees verder onder de reportage.
Bekijk hier onze reportage met reacties van de supporters, met ondertitels in Nederlands, Frans en Engels.
Ook op het Maurice Van Meenenplein in Sint-Gillis was het feest. Het plein was afgesloten voor het verkeer. Er werd gezongen, gedanst en gefeest. Overal zag je blauw-gele vlaggen en blije gezichten. Een DJ zorgde voor muziek, en er waren rookbommen in de kleuren van de club.
Rond 23.00 uur kwamen de spelers op het balkon van het gemeentehuis in Sint-Gillis. Daar stonden honderden supporters te juichen en zingen. Toen de spelers op het balkon kwamen, werd het plein helemaal blauw en geel van de rook. Sommige mensen waren zo blij dat ze moesten huilen.
Het feest ging door tot middernacht. Toen vroeg de politie om de muziek te stoppen. Dat deden de feestgangers volgens de politie zonder problemen.
Lees verder onder de video van het feest.
Groot feest op het Van Meenenplein in Sint-Gillis.
Reacties na de overwinning
Union Saint-Gilloise is kampioen geworden na jaren hard werken en een goed plan. Vijf jaar geleden speelde de club nog in tweede klasse, maar door slimme keuzes, vertrouwen in de spelers en goed samenwerken is Union nu top in België.
Trainer Sébastien Pocognoli is heel blij met het resultaat van zijn ploeg: “Dit is een ongelooflijk gevoel. Het lijkt alsof het niet echt is. Ik ben zo trots op de spelers. Ik zei voor de wedstrijd dat ze geschiedenis konden schrijven. En dat hebben ze gedaan.”
Ook verdediger van Union, Christian Burgess, is trots: “Niemand geloofde in ons. Maar we zijn altijd blijven vechten. Nu zijn we eindelijk kampioen. In vijf jaar heb ik zoveel meegemaakt met Union. Dit is het mooiste moment.”
Burgemeester Jean Spinette van Sint-Gillis was ook aanwezig op het feest. “De sfeer was fantastisch,” zegt hij. “Er waren meer dan tienduizend mensen op het plein. Union is een kleine club die iets groots heeft gedaan. Dit is een moment om nooit te vergeten.”
Dit artikel kadert in een samenwerking met het Huis van het Nederlands rond Eenvoudig Nederlands. Meer over dit project vind je hier terug. Lees de bronnen voor dit artikel hier: herbeleef de wedstrijd, volg de wedstrijd live, reactie trainer Sébastien Pocognoli, experts over het succes van Union, sfeerverslag wedstrijd.
Lees meer over: Sport