BRUZZ

| Café Le Louvre in Sint-Gillis, tijdens Anderlecht-Club Brugge

Reportage

Unionfans supporterden nooit zo hard voor RSCA, 'maar het zal voor volgende week zijn'

Emmanuel Vanbrussel
18/05/2025

Supporters van Union leefden op café hard mee Anderlecht-Club Brugge, want verlies van Club betekende titelwinst voor USG. De titelroes kwam evenwel nooit dichtbij, daarvoor zat het scoreverloop niet mee.

Tientallen USG-fans verzamelen zondagnamiddag in hun geliefde café Le Louvre op het Sint-Gillisvoorplein in Sint-Gillis, velen getooid in de blauwgele clubkleuren. Terwijl buiten de marktkramers de standjes van de zondagmarkt inpakken, zijn in het bomvolle café alle ogen gericht op de twee tv-schermen.

De Unionisten zijn uitzonderlijk niet gekomen om naar een match van hun geliefde club te kijken, maar naar een van aartsrivaal Anderlecht. En opvallend: er wordt erg hard gesupporterd voor de paars-witte stadsrivalen. Bij gemiste kansen van RSCA klinken kreten van ontgoocheling, terwijl Club Brugge bij elke betwistbare fase de gebeten hond is.

Niet onlogisch, want bij winst van RSCA kon Club Brugge koploper Union niet meer bijbenen en was Union kampioen. Vandaar de Brusselse solidariteit: blauw-zwart is zondagnamiddag de rivaal van RSCA én van Union.

Echt dicht bij de titel komt Union echter nooit. Toen Romeo Vermant Club op voorsprong al rond het kwartier brengt, is het voor de Unionfans al zonneklaar: "Het zal volgende week tegen Gent, thuis in het Dudenpark, moeten gebeuren." Wanneer Club zijn voorsprong nadien verder uitdiept, verslapt de aandacht. De gesprekken gaan niet meer over voetbal, maar de zorgen van elke dag.

Toch blijft de hoop op titelwinst op deze grijze zondagnamiddag sluimeren. Bij de grote kansen voor Thorgan Hazard en Kasper Dolberg grijpen de Unionfans weer luid roepend naar de haren. "Het kan vandaag nog altijd gebeuren", klinkt het, al is er wel het besef dat Club Brugge de zaken onder controle heeft.

Dromen van het feest

De 1-3 eindstand voor Club Brugge wordt met enige opwinding ontvangen. Nu Club weer op 1 punt van Union komt, wordt het volgende week, op de laatste speeldag van de play-offs, toch nog een nagelbijter.

Al is het vertrouwen bij de Unionisten groot. "Volgende week afmaken in het Dudenpark en daarna groot feest!", zeggen de meeste supporters. Het moeilijkste is immers achter de rug, gaat de redenering. "0-4 gisteren tegen Antwerp, dat was toch een statement", klinkt het in Le Louvre.

Niemand in het café gelooft dat USG de eerste titel sinds 1935 nog uit handen gaat geven. Er wordt zelfs al gespeculeerd over de festiviteiten die op het Sint-Gillisvoorplein en elders gaan losbarsten. "Ça va péter. De gemeente gaat ontploffen als Union kampioen wordt."

Maar dat zijn zorgen voor later. Meteen na affluiten stroomt het café snel helemaal leeg. Over naar andere weekendactiviteiten.

Union landskampioen

Na 90 jaar en drie keer net-niet, kroonde Union zich op de laatste speeldag tegen AA Gent tot landskampioen en brak het feest los. Alles over de nieuwe landskampioen in dit dossier.

Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.

Lees meer over: Sint-Gillis , Sport , Union landskampioen , Union Saint-Gilloise , Anderlecht-Club Brugge

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni