Sinds woensdagnamiddag 17.00 uur heeft de Brusselse brandweer 84 interventies uitgevoerd die het gevolg waren van de weersomstandigheden. Dat meldt brandweerwoordvoerder Walter Derieuw.
©
Brusselse Brandweer
| 33 interventies waren voor omgewaaide bomen en afgerukte takken.
Brusselse brandweer werkte 84 interventies af voor wind- en wateroverlast
Het gaat om 16 interventies voor verschillende voorwerpen die een speelbal waren voor de wind, 38 interventies voor omgewaaide bomen en afgerukte takken, en 30 interventies voor straten die onder water waren gelopen door de overvloedige regenval.
Zo werden op de Bergensesteenweg in Anderlecht de zonnepanelen van een dak van een woning weggerukt, waardoor er schade was aan het dak. Onder meer de Mettewielaan in Sint-Jans-Molenbeek stond, gedeeltelijk, onder water, en op de Josse Goffinlaan in Sint-Agatha-Berchem moest een omgewaaide boom verwijderd worden. Gewonden vielen er nergens.
In de loop van woensdagnamiddag, voor 17.00 uur was de brandweer ook al zestien maal moeten uitrukken voor interventies die het gevolg waren van de hevige windstoten. Het ging om elf interventies voor ontwortelde bomen en afgebroken takken en vijf voor diverse voorwerpen die een speelbal waren voor de wind, zoals een zonnetent, vlaggen, en een kabel. Zo was er op de Brugmannlaan in Ukkel een boom omgewaaid, waardoor zowel het weg- als het tramverkeer een tijdlang hinder ondervond.
Lees meer over: Brussel , Veiligheid , brandweer Brussel , interventies , hevige wind , wateroverlast