De Koninklijke Muntschouwburg
© Johan Jacobs | Muntschouwburg zaal

Brussels veilinghuis verkoopt originele ontwerpen De Munt

© Belga
08/12/2017

De originele ontwerpen van De Munt in Brussel en de Bourlaschouwburg in Antwerpen worden volgende week dinsdag geveild door het Brusselse veilinghuis Henri Godts, dat samen met The Romantic Agony fusioneerde tot Arenberg Auctions.

Het gaat om historische schetsen en tekeningen van de decors, plafonds en interieurs van de theatergebouwen, die in de 19e eeuw getekend werden door de bekende Franse interieurarchitect Philippe Chaperon. Die hielp onder meer het beroemde casino in Monte Carlo ontwerpen.

Behalve de originele ontwerpen van De Munt en De Bourlaschouwburg bevat de collectie die geveild wordt ook nog schetsen van het Hôtel du Grand Laboureur op de Meir in Antwerpen, het stadhuis in Brugge, een loge en het plafond van het theater in Laken, het Koninklijk Parktheater in het Warandepark en ontwerpen voor het theater in de Brusselse Koninklijke Sint-Hubertusgalerijen.

De waarde van de historische ontwerpen wordt geschat op een totaalbedrag van minstens 7.250 euro.

Lees meer over: Brussel, Expo, Cultuurnieuws, De Munt, Bourlaschouwburg, Henri Godts, Philippe Chaperon, veiling

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni