Horst Arts and Music Festival door Illias Teirlinck

Meer dan 30.000 euro aan boetes geïnd voor gebruik en bezit van drugs op Horst

© BRUZZ
05/05/2025

123 boetes goed voor in totaal 30.525 euro. Dat is volgens VRT de balans die de politie opmaakt na drie dagen Horst Arts & Music Festival in Vilvoorde. Toch kijken de politie, de organisatoren en de stad terug op een geslaagde 11e editie van het festival.

Tijdens het festival waren 55 agenten in de weer die de festivalgangers moesten controleren op druggebruik. Zij konden gebruikmaken van een volwaardig uitgerust politiecommissariaat als uitvalsbasis.

"Daar konden we meteen alles afhandelen via de OMS-procedure (onmiddellijke minnelijke schikking, red.)", zegt politiewoordvoerster Catherine Bodet aan VRT.

Festivalgangers die betrapt werden met drugs, moesten hun boete dan ook meteen betalen, goed voor in totaal 30.525 euro. Ook werd voor het eerst een drone ingezet om het terrein af te speuren.

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni