De 145e editie van de Zuidfoor in Brussel, die zondagavond eindigde, heeft ongeveer 900.000 bezoekers gelokt. Dat zijn er iets minder dan het verhoopte miljoen, maar bij de Brusselse schepen van Economische Zaken Didier Wauters (Les Engagés) wordt toch gesproken van een succes.
©
Belga image
| Een attractie op de Zuidfoor dit jaar.
Zuidfoor lokte zowat 900.000 bezoekers
"De kermis was dit jaar in tweeën gedeeld door de werken aan metro 3, wat de indruk kan wekken dat er minder bezoekers waren", zegt Pierre Migisha, woordvoerder van schepen Wauters. "Maar de foorkramers zeggen het omgekeerde en spreken van een hogere omzet. Mede dankzij het goede weer was het een geslaagde editie, een mooi jaar," klinkt het nog.
De Zuidfoor werd officieel geopend op 19 juli. Bezoekers konden vijf weken lang kiezen uit een honderdtal attracties langs de Zuidlaan nabij het Zuidstation. Grote incidenten werden niet gemeld. Nog volgens de woordvoerder kwamen er minder klachten van buurtbewoners over geluidsoverlast, al waren die er nog wel.
Lees meer over: Anderlecht , Brussel-Stad , Sint-Gillis , Events & Festivals , Economie , Zuidfoor , Didier Wauters , kermis , foorkramers