Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni
Cowboy heeft een tijdelijke showroom met testcircuit aan de Henegouwenkaai

| De tijdelijke showroom met testcircuit aan de Henegouwenkaai.

Financiële problemen bij Cowboy laten 8.000 investeerders met lege handen achter

© Belga
05/12/2025

De redding van het Brusselse e-fietsmerk Cowboy laat langer op zich wachten dan gepland. Wat wel al duidelijk is, is dat de bijna achtduizend particuliere investeerders hun geld kwijt zijn. Dat maken de zakenkranten De Tijd en L'Echo vrijdag bekend.

Uit een melding van het Britse platform Crowdcube aan crowdfunders van Cowboy, blijkt dat de geplande overname van het zieltogende Brusselse fietsmerk door de Franse fabrikant Rebirth nog altijd niet rond is. Beide partijen hadden nochtans in september beloofd dat het reddingsplan 'midden oktober' gefinaliseerd zou zijn.

Het plan dat inmiddels op tafel ligt, is al goedgekeurd door de grote investeerders. Maar nu zijn de crowdfunders aan zet. Via Crowdcube werd in vijf rondes in totaal 10,6 miljoen euro opgehaald bij 7.796 investeerders.

Als ook de crowdfunders het licht op groen zetten, worden alle ­bestaande aandelen omgezet in nieuwe stemloze aandelen met een waarde van 0,0001 euro.

Bij vorige crowdfundingrondes gaf Cowboy certificaten uit voor 25 euro per stuk. Alle bestaande aandeel­houders zullen na de transactie ­samen een belang van 4,99 procent in het fietsmerk overhouden. De 10,6 miljoen euro die crowdfunders investeerden, is dan indirect nog goed voor een verwaarloosbaar ­belang van 0,45 procent.