In de weken van 3, 17 en 24 maart rijdt de metro op lijn 5 na 21 u niet tussen Weststation en Erasmus. De MIVB wil tijdens deze periode een nieuw signalisatiesysteem testen. Wel zullen er vervangbussen worden ingezet.
©
MIVB
Metro gedurende drie weken onderbroken na 21 uur in Anderlecht
De onderbreking zal plaatsvinden van maandag 3 maart tot en met zondag 9 maart vanaf 21 uur, van maandag 17 maart tot en met vrijdag 21 maart vanaf 21 uur en van maandag 24 maart tot en met vrijdag 28 maart vanaf 21 uur.
Er worden pendelbussen ingezet tussen Erasmus en Weststation tijdens deze onderbrekingen. De planning kan nog worden aangepast in functie van voetbalwedstrijden in Anderlecht.
De onderbreking biedt de MIVB de nodige tijd om het nieuwe ‘CBTC-signalisatiesysteem’ grondig te testen. Dit systeem omvat seinen voor de bestuurders en kabels en antennes langs de sporen om elk metrostel op elk moment te kunnen lokaliseren.
Dit zorgt ervoor dat metro’s niet te snel rijden of te dicht op elkaar volgen. Het CBTC-systeem maakt de MIVB op een veilige manier de frequentie op lijn 5 kan verhogen en dat toestellen dichter op elkaar kunnen rijden.
Lees meer over: Anderlecht , Mobiliteit , MIVB , metro