Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni

Jurgen Wayenberg, algemeen directeur van de GO-scholengroep Brussel, reageert op het bezoek van Demir aan de Sint-Gillisschool, en de docureeks over buurschool Balder: "Het is goed dat ze zelf komt kijken."

Directeur GO-scholen Brussel Wayenberg: ‘De mensen van Balder verdienen onze bewondering’

TB, TH
© BRUZZ
11/09/2025

Jurgen Wayenberg, algemeen directeur van de GO!-scholengroep Brussel, benadrukt na het bezoek van Onderwijsminister Demir aan de Sint-Gillisschool en de docureeks over buurtschool Balder hoe groot het lerarentekort in de hoofdstad is. “Ik ben blij dat ze zelf komt kijken in Brussel, want het tekort is hier gigantisch.”

Voor Wayenberg is het simpel. De situatie is in de Sint-Gillisschool stukken beter dan in Balder, omdat daar wel een voltallig lerarenkorps aan de slag is. “Ik ben blij dat onze minister vandaag Brusselse scholen heeft bezocht. Het is belangrijk dat ze de situatie in Brussel persoonlijk komt bekijken. Want wij zijn niet aan het fantaseren: het lerarentekort in Brussel is gigantisch.”

“De directeur en de zorgleerkracht moeten les geven”, zo beschrijft hij de toestand in Balder. “Dat betekent dat ze veel taken niet kunnen vervullen. Mensen geraken daardoor opgebrand en vallen ziek uit. Daardoor moeten de andere leerkrachten nog meer klassen overnemen, extra toezichten gaan doen."

"Zo belandt de school in een spiraal. De mensen van Balder verdienen ons respect en onze bewondering: hoe zij blijven vechten om in zeer moeilijke omstandigheden te werken.”

Als oplossing pleit Wayenberg voor een extra lokmiddelen om het voor Vlaamse leerkrachten aantrekkelijker te maken om in Brussel les te komen geven, want “de leerkrachten uit West-Vlaanderen en Limburg komen niet meer.” Daarnaast pleit hij voor een holistische aanpak, die ook problemen zoals kansarmoede en taalachterstand in veel Brusselse scholen adresseert.

Terug naar school

Op 1 september gaat een nieuw schooljaar van start. Hoe staat het ervoor met het onderwijs in Brussel? Je leest het bij BRUZZ.