SkeyDrone, een dochter van luchtverkeersleider Skeyes, spot gemiddeld per dag dertig drones in de zone rond Brussels Airport. Voor heel België zijn vorig jaar meer dan 31.000 dronevluchten gedetecteerd in gevoelige zones van het luchtruim, zoals luchthavens of militaire gebieden. Negen op de tien daarvan waren niet toegelaten, zo schrijft L'Echo.
© PhotoNews
| Een politiedrone (archiefbeeld).
Skeyes: dertig niet-toegelaten drones per dag opgemerkt rond Brussels Airport
Lees ook: Defensie-expert: ‘Europese instellingen en NAVO zijn makkelijk doelwit zonder luchtafweer'
"De meeste drones die we met ons volledig geautomatiseerde systeem opmerken, zijn recreatieve drones van mensen die geen vluchtplan hebben aangevraagd", zegt Skeyes-CEO Johan Decuyper. "We kunnen dan de politie informeren over de locatie van de drone en de piloot. Maar heel weinig drones vormen een reëel veiligheidsrisico."
In 2024 registreerde Skeyes bijna 21.000 vergunningsaanvragen voor vluchten rond de luchthavens van Brussel, Charleroi, Luik, Antwerpen, Oostende en Kortrijk of in militaire zones: 40 procent meer dan twee jaar geleden. Niet alle vergunningen leiden tot een vlucht, bijvoorbeeld door slechte weersomstandigheden.
De recente incidenten met drones boven luchthavens in het Verenigd Koninkrijk, Denemarken en Noorwegen doen vragen rijzen over het gevaar van drones in de buurt van luchthavens en andere kritieke infrastructuur. Door ongeautoriseerde dronevluchten nabij start- en landingsbanen werd het vliegverkeer daar verstoord.
Lees meer over: Brussel , Veiligheid , Mobiliteit , Skeyes , drones , luchtverkeersleiding , luchtruim , luchtverdediging