Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni
BRZ 20250507 1934 KLEIN ONDERHOUD THE ROOMS SPAX PROJECT ALVARI

SPAX PROJECT ALVARI

The Rooms tovert kamers in hotel Mix om tot alternatieve kunstbeurs

Andy Furniere
© BRUZZ
18/05/2025

Kunstbeurs The Rooms transformeert van 22 tot 25 mei hotelkamers in het iconische Royale Belge-gebouw tot intieme kunstschatkamers, vol verrassingen en huiselijke sfeer.

Kunsthandelaar Patrick Mestdagh van Galerie Patrick & Ondine Mestdagh op de Zavel broedde al een tijd op het idee om een beurs te organiseren in de bijzondere sfeer van een Brussels hotel. “En nu is het eindelijk zover, op een droomlocatie bovendien,” zegt hij met pretogen. Kunstbeurs The Rooms palmt van 22 tot en met 25 mei een hele vleugel van Mix in, het viersterrenhotel in het prachtig gerestaureerde Royale Belge-gebouw in Watermaal-Bosvoorde. 36 galeries zullen er dan tijdelijk tientallen hotelkamers transformeren tot schatkamers vol kunst, antiek en design.

“Voor de galeries vormt het een uitdagende en verfrissende stijloefening, voor bezoekers wordt het een verrassende ervaring, ver weg van de klassieke kunstbeurs.” Dat verschil in insteek zette Mestdagh aan om de al overvolle kunstbeurskalender toch nog wat voller te maken. “De intimiteit van de hotelkamers moet voor huiselijkheid zorgen en interactie stimuleren. Gezelligheid is het codewoord. En uiteraard zal ook de locatie de nieuwsgierigheid prikkelen, veel mensen willen zien welke metamorfose het iconische Royale Belge-gebouw heeft ondergaan.”

SLT052025 ART The rooms

In de hotelkamers zal kunst uit alle windstreken en tijden te ontdekken vallen. “Van de prehistorie tot nu,” knikt Mestdagh. Die brede aanpak vloeit logischerwijs voort uit de ontstaansgeschiedenis van de beurs. Mestdagh werkte het concept uit met zijn buur Sébastien Janssen, die op de Zavel de galerie Sorry We're Closed runt. Terwijl Mestdagh gespecialiseerd is in etnische en niet-Europese kunst, focust Janssen op hedendaagse kunst. “The Rooms is ook een verhaal van vriendschap. Met Sébastien, maar ook met Jean-Michel André, de eigenaar van Mix, die mij het idee van de beurs jaren geleden al influisterde.”

Naast de hotelkamers, ingevuld door de galeries, wordt er ook een tentoonstelling van monumentale sculpturen opgezet en kunnen bezoekers binnenstappen in het universum van ontwerper Lionel Jadot van Zaventem Ateliers. Jadot, verantwoordelijk voor het interieur van Mix, richtte voor de beurs een ruimte opnieuw in met objecten die hij verzamelde bij de deelnemende galeries. “En in de Mood Room kunnen gasten bijkomen en ervaringen uitwisselen. Na de beurs kunnen ze de avond voortzetten in bar Romeo van Mix,” zegt Mestdagh. The Rooms organiseert ook conferenties en rondetafelgesprekken over onder meer de strijd tegen witwaspraktijken en de dialoog tussen kunsthandelaars en verzamelaars.

Kunstbeurs The Rooms loopt van 22 tot en met 25/5 in hotel Mix