Plafond Justitiepaleis ingestort: geen overbrenging gedetineerden

Een foto van het Justitiepaleis, met op de achtergrond een zicht op de stad Een foto van het Justitiepaleis, met op de achtergrond een zicht op de stad
© Kabinet Pascal Smet
| Het Justitiepaleis
© Kabinet Pascal Smet
| Het Justitiepaleis

In het Brussels Justitiepaleis zijn plafonds op de tweede kelderverdieping ingestort. Dat schrijft Le Soir en bevestigen politieagenten ter plaatse. De toegang van de gedetineerden tot de zalen is dus niet meer beveiligd. Daardoor kon donderdag slechts één gedetineerde naar het Justitiepaleis worden overgebracht.

De instorting gebeurde woensdag en zou veroorzaakt zijn door gevelwerken aan het gebouw. Water kwam binnen in de kelderverdiepingen, waardoor de toegang tot bepaalde lokalen onveilig is geworden. Door de schade kunnen politieagenten de gangen van de cellen naar de rechtszalen niet gebruiken.

Meer nieuws uit Brussel

Nieuws en cultuur uit Brussel in je mailbox?