Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni

Koning Boudewijnstichting

Privéarchief van Brusselse filantropen Henry en Louise Le Bœuf openbaar gemaakt

© Belga
20/08/2025

Het privéarchief van Henry Le Bœuf en zijn echtgenoot Louise Le Bœuf-Thys wordt openbaar gemaakt. De collectie werd onlangs aangekocht door de Koning Boudewijnstichting op gezamenlijk initiatief van het Paleis voor Schone Kunsten in Brussel (Bozar) en de Koninklijke Bibliotheek van België (KBR).

De archieven werden aangekocht met het Marie-Jeanne Dauchy-fonds en bij de KBR ondergebracht voor bewaring, studie en promotie. De collectie bevat briefwisselingen tussen Henry Le Bœuf en zijn echtgenote, maar ook brieven van kunstenaars en koningin Elisabeth. Ook gepubliceerde en ongepubliceerde geschriften, iconografische documenten en een album behoren tot de archieven.

De Brusselaar Henry Le Bœuf (1847-1935) was muziekliefhebber en -criticus, en lid van verschillende muzikale instellingen. De grote concertzaal van het kunstencentrum Bozar, bovendien ontworpen door Victor Horta, is naar hem vernoemd.

Met de nieuwe collectie wordt de samenwerking tussen de KBR en Bozar rond de muziekbibliotheek Fondation Henry Le Boeuf, die werd opgericht in 2023, verdergezet. De aanwinst maakt ook deel uit van een reeks opwaarderingsprojecten in aanloop naar het honderdjarig bestaan van het Paleis voor Schone Kunsten (2028) en de tweehonderdste verjaardag van België (2030).