Winkelcentrum Docks Bruxsel

| Docks Bruxsel wordt voorlopig de eindhalte van tram 35. Vanaf september rijdt de tram door naar het station van Schaarbeek.

Tram 35 krijgt kortere route, verlenging gepland in september

RV
© BRUZZ
10/02/2025

De nieuwe tramlijn 35 zal vanaf 11 maart enkel nog rijden tussen haltes Esplanade in Laken en Docks Bruxsel in Schaarbeek. Het minder gebruikte deel van Docks Bruxsel tot het Schaarbeekse Weldoenersplein verdwijnt, maar blijft grotendeels bediend door tram 7. Vanaf september wordt de route van tram 35 daarentegen verlengd tot het station van Schaarbeek. Dat meldt de MIVB.

Tram 35 werd enkele maanden geleden nog maar in het leven geroepen en rijdt tussen haltes Esplanade in Laken en Weldoeners in Schaarbeek. De lijn ontstond bij de reorganisatie van het tramnet in het noorden van Brussel die gepaard ging met de lancering van tramlijn 10 in Neder-Over-Heembeek.

"Het belangrijkste doel van lijn 35 was om het traject tussen Esplanade en Heembeek te bedienen en zo een vlotte verbinding met lijn 10 te verzekeren", klinkt het in het persbericht van de MIVB.

Vier maanden na de ingebruikname van lijn 35 heeft de MIVB een eerste balans opgemaakt. "Terwijl de nieuwe lijn 10 een groot succes is, blijft lijn 35 onderbenut. Daarom zal de reisweg ervan worden aangepast. Deze aanpassing zal ten goede komen aan lijn 62, die versterkt moet worden", klinkt het verder.

Tram 7 vangt op

Vanaf 11 maart eindigt tram 35 dus bij halte Docks Bruxsel en rijdt niet langer door tot het Weldoenersplein in Schaarbeek. Dit deel van de route verdwijnt vanwege het lage aantal reizigers.

De meeste reizigers op dit traject verkiezen namelijk tram 7, die dezelfde haltes bedient, en nog verder rijdt. "Er worden dus geen haltes geschrapt op de as, tram 7 zal deze blijven bedienen", verduidelijkt woordvoerder Laurent Vermeersch.

78c23bc9-schermafbeelding2025-02-10om133209.png

Het huidige tramnet in het noorden van Brussel

De aanpassing komt er ook vanwege een aantal werkzaamheden. Vanaf september, na het afronden van werkzaamheden, wordt tram 35 verlengd tot aan het station van Schaarbeek. "Dit nieuwe eindpunt zal de reizigers meer overstapmogelijkheden bieden, bijvoorbeeld met tramlijn 92, maar ook met de treinen van het S-net", aldus het persbericht.

Door lijn 35 in te korten, komen er verschillende trams met hoge capaciteit vrij. Deze trams zullen worden ingezet op lijn 62 (Heizel-Eurocontrol). "Op de Leopold III laan, langs waar tram 62 rijdt, merkten we dan weer een nood aan meer capaciteit. De nieuwere en grotere trams die vrijkomen, zullen 15 procent meer mensen kunnen vervoeren op deze as", aldus nog Vermeersch.

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni