PhotoNews

| Brusselse politieagenten (archief).

Slaagcijfers voor kandidaat-agenten na vooropleidingscursus zijn bedroevend laag

TB
© Belga - BRUZZ
08/04/2025

Amper 1 procent van de kandidaten die steun kregen van het Oriëntatiecentrum voor Rekrutering (OR) slaagt voor de basisopleiding tot politie-inspecteur. Dat blijkt uit cijfers van de Gewestelijke Politieacademie Brussel.

Brussels minister-president Rudi Vervoort gaf het slagingspercentage als antwoord op een vraag van Aline Godfrin (MR) dinsdag in de commissie Binnenlandse Zaken van het Brussels parlement.

Godfrin ondervroeg de ontslagnemende regeringsleider over het aanwervings- en opleidingsbeleid voor nieuwe Brusselse politieagenten en andere veiligheidsberoepen. Om gemotiveerde kandidaten te helpen bij hun toelatingsexamen voor de politie werden vooropleidingsmodules aangeboden, niet door de gewestelijke administratie Brusafe, maar door twee vzw's, CEFIG en Syntra Bizz. De resultaten van dat programma waren zo bedroevend dat het beleid werd stopgezet.

Safe.brussels

De uittredende Brusselse regering besloot in mei 2024 met een ordonnantie Brusafe en zijn missies te integreren in safe.brussels. Er wordt daarbij niet gesproken over oriëntatie en aanwerving, maar in de praktijk is er geen sprake meer van de vooropleidingen door de twee vzw's wegens het "erg magere bilan" van de maatregel, erkende Vervoort dinsdag.

De vooropleidingen bij de aanwerving van brandweermensen scoorden slechts iets beter. Van de 161 kandidaten die de vooropleiding volgden, slaagden er amper 21 voor het federale bekwaamheidscertificaat voor brandweerlieden (zo'n 13 procent).

Voor Aline Godfrin heeft de mislukte beleidskeuze van de uittredende regering geleid tot "vijf verspilde jaren, terwijl er dringend meer Brusselse politieagenten moeten worden aangeworven die de wijken kennen".

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni