Groot Eiland staat de laatste weken volop in de schijnwerpers in aanloop naar De Grootste Spaghettislag Ter Wereld, zaterdag, en de Brusselaars tonen massaal hun steun. Voor Jef, landschapsarchitect en hovenier bij Atelier Permanent, voelt dat bijzonder. “Het is een hele eer - ik ben zelfs altijd een beetje geneerd - maar het is mooi dat ons werk zo in the picture komt.”
Jef en Erkan kwamen vrijdagochtend op bezoek bij Gunnar, in de radiostudio van BRUZZ.
Jef en Erkan over trots, teamwork en het groeiende Groot Eiland: 'Het moet goed zijn'
Jef werkt al zes jaar bij Groot Eiland als tuinarchitect en hovenier en zag het project mee groeien. “Ik ben hier begonnen toen we de courgettekwekerij opstartten. Het voelt fijn om te zien hoe ver we gekomen zijn.” Vandaag werkt hij met zijn team aan de vergroening van de Brusselse straten, tuinen en publieke ruimtes. “We veranderen dorre, saaie plekken in leuke groene omgevingen,” legt hij uit. Dat er zoveel tuinen zijn in Brussel, verrast veel mensen, maar volgens Jef liggen er juist veel kansen in de stad.
Opleiding
Naast ontwerp en aanleg begeleidt hij ook mensen aan de hand van opleidingen, maar dat verloopt niet altijd zonder moeite. “De taalbarrière kan lastig zijn, maar als we rustig blijven en tijd nemen om dingen uit te leggen, lukt het altijd. Het is uitdagend, maar de beloning is navenant.”
Aan zijn zijde staat zijn collega Erkan, die via artikel 60 bij Groote Eiland terechtkwam. Hij is van Bulgaarse origine en werkt bij Groot Eiland sinds september 2024. Jef is vol lof over hem: “Erkan is een zeer goede werker: nooit te laat, tomeloze energie en veel ervaring.” Het brengt Erkan aan het glimlachen. “Voor mij is Groot Eiland perfect. Ik werk graag met machines en ga elke dag met de bakfiets naar onze werven.” Over hun samenwerking is hij duidelijk: “Hij is mijn chef, het moet goed zijn (lacht).”
Wie hun werk in het echt wil zien, is van harte welkom. Jef: “Iedereen mag bij Atelier Permanent langskomen."
De spaghetti-inschrijvingen zijn gesloten, maar steunen kan nog steeds via bruzzelhelpt.be.
Lees meer over: Samenleving , Brussel Helpt 2025 , Groot Eiland
Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.