De eerste schooldag staat voor de deur en dus zijn schooldirecties over heel Brussel driftig aan het puzzelen, bedelen en onderhandelen om toch maar genoeg leerkrachten te strikken. Dat lijkt goed gelukt met een ‘werkbaar’ aantal tekorten, al blijft het dansen op een slappe koord.
©
BRUZZ
| Het aantal manco's in de lessenroosters is gelijkaardig aan vorig jaar, bevestigen de twee grootste scholenkoepels aan BRUZZ.
Scholenkoepels vinden lerarentekort 'werkbaar' aan de vooravond van 1 september
Het GO!-Brussel heeft zo – een halve week voor D-day – 54 voltijdsequivalenten (VTE’s) te kort in zijn 42 kleuter- en lagere scholen. In het middelbaar gaat het opgeteld om 18 voltijdsen voor 18 scholen. Een leerkracht die voltijds aan het werk is, geeft zo'n 20 tot 24 uren les per week, maar daar komen nog bijkomende taken zoals lesvoorbereiding, administratie en oudercontacten bij.
Het Katholiek Onderwijs zit in hetzelfde schuitje. Daar raakten voorlopig 31 VTE’s niet ingevuld in het kleuter- en lager onderwijs en zijn er 27,5 langdurig afwezig voor 51 scholen in Brussel. Opvallend: één van die scholen mist ook nog een directeur. In het middelbaar zijn er 15 VTE’s niet ingevuld en zijn er 9 langdurig afwezig.
Zieken en vertrekkers
Het aantal manco's in de lessenroosters is daarmee gelijkaardig aan vorig jaar, bevestigen de twee grootste scholenkoepels aan BRUZZ. Karin Struys, woordvoerder van het Brusselse GO!-netwerk, noemt de tekorten voorlopig “werkbaar, maar kwetsbaar” en wijst erop dat er nog iedere dag verschuivingen plaatsvinden.
Zo zijn er altijd leerkrachten die op het laatste moment verleid worden door een beter lessenrooster of een school die dichter bij huis ligt. “Ik hoorde al verhalen van directeurs over sollicitanten die ‘s ochtends toezeggen, maar ‘s middags al afzeggen”, aldus Struys. “Het lerarentekort groeit ook altijd nog doorheen het jaar door zieken, zwangerschappen en vertrekkers.”
Dat laatste kan erg makkelijk in het onderwijs, betreurt Struys. “Een tijdelijke leerkracht heeft een opzegtermijn van een week en bij een vastbenoemde is dat 2 weken. In de privé-sector is zoiets ondenkbaar.”
Lees meer over: Brussel , Onderwijs , Terug naar school , lerarentekort , leerkrachten , GO! , Katholiek onderwijs
Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.