Van alle Brusselse buurten is Kuregem in Anderlecht met voorsprong de wijk die het vaakst in het nieuws komt. De vele schietpartijen hebben het aanzien geen goed gedaan. Toch is Kuregem zoveel meer dan drugs, geweld en vandalisme. In de reeks 'Wij van Kuregem' ontdekt BRUZZ week na week de andere kant van Kuregem. Deze week focussen we op de multiculturele bevolking die de wijk rijk is.
Wij van Kuregem (4): 'Het is een wijk met veel kleuren en talen'
We gaan langs bij de Siciliaanse Giuseppe Bordonaro. In 1979 begon zijn vader Rosario een kruidenierszaak met Italiaanse producten. Nu zijn het Giuseppe en zijn zus die de zaak vlak bij het Zuidstation runnen. Voor hen beiden is de winkel in Kuregem hun tweede thuis. Giuseppe vertelt hoe hij de bevolking van Kuregem heeft zien evolueren vanachter zijn toog en hoe dierbaar de wijk en zijn klanten hem zijn.
Lekker eten is ook wat Ernestine dagelijks in contact brengt met verschillende mensen uit de buurt. Ze is vrijwilliger bij Cultureghem. Een van de vaste activiteiten daar zijn de maaltijden op basis van gerecupereerde groenten van de Abbatoirmarkt. Verschillende keren per week kan iedereen er tijdens de lunchuren terecht voor een verse maaltijd, die soms klaargemaakt is door de Kameroense Ernestine.
Lees meer over: Anderlecht , Samenleving , Reeks: wij van Kuregem , Chez Rosario , Cultureghem , abbatoir , Italiaanse keuken