Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni

Belga

Raphaël Collignon over uitschakeling op European Open: ‘Waren aan elkaar gewaagd’

© Belga
19/10/2025

Het sprookje van Raphael Collignon (ATP 90) op de European Open op het ATP 250-toernooi in Brussels Exp, zit erop. De Luikenaar verloor zaterdag in de halve finales tegen het Canadese tweede reekshoofd Felix Auger-Aliassime (ATP 13) in twee sets. "Ik ben nu teleurgesteld, maar ga het positieve van deze week onthouden", reageerde Collignon.

"Ik zat meteen goed in de wedstrijd en het was een mooie strijd", stak Collignon van wal op het persmoment na afloop. "Hij speelde heel goed en sloeg sterk op, daar kon ik weinig tegen doen. Ook in de tiebreak van de eerste set voelde ik me goed. Ik kwam op zijn opslag 1-0 voor, maar kon het niet afmaken. Helaas, want het had daar anders kunnen lopen. De wedstrijd werd beslist in details en we waren aan elkaar gewaagd. Het was zeker mogelijk geweest om te winnen vandaag."

De 23-jarige Collignon was de laatste overgebleven Belg op de European Open. De Luikenaar nam deel met een wildcard en zette, met een halvefinaleplaats, veruit zijn beste prestatie uit zijn loopbaan neer. "Als iemand mij vooraf had gezegd dat ik de halve finales zou halen, had ik meteen getekend. Ik toonde dat ik de druk van dit soort wedstrijden aankan en tegen zulke spelers mijn mannetje sta."

Dankzij zijn sterke prestaties mag Collignon zich meteen opmaken voor de hoofdtabel van het ATP 500-toernooi van komende week in het Zwitserse Bazel. Daarin is de Fransman Arthur Rinderknech (ATP 28) de eerste tegenstander. "Ik ga nu twee à drie dagen recupereren en hoop dan ook in Bazel, op een ATP 500, veel ervaring op te doen. Ik heb er niets te verliezen na deze week. Ik ga proberen om te herhalen wat ik hier gepresteerd heb."