Het WK Atletiek vond de afgelopen negen dagen in de Japanse hoofdstad Tokio plaats. Sportjournalist en BRUZZ-nieuwsmanager Milan Augustijns blikte in onze ochtendshow terug op een week vol drama én een onverwacht zilveren hoogtepunt. "We hadden er onze handen vol mee."
Sportjournalist Milan Augustijns: 'Drama en zilver voor België op WK Atletiek'
“Het ene relletje na het andere,” zo vatte hij de sfeer in het Belgische kamp samen. Vooral de spanningen rond Nafi Thiam en de bond domineerden de gesprekken, al waren er ook andere atleten die hun ongenoegen uitten. “Als journalist hadden we er onze handen vol mee.”
Gelukkig was er ook sportief succes. Isaac Kimeli – geboren in Halle, “toch een beetje Brusselaar” – liep een tactisch perfecte race en pakte zilver. Voor hem betekende die medaille meer dan sport alleen. "Hij kreeg in zijn carrière vaak racistische commentaren. Gisteren heeft hij die critici op hun plaats gezet door met trots de Belgische vlag te dragen," vertelde Augustijns.
Marathon van Brussel
Niet iedereen kende evenveel geluk. John Heymans strandde in de reeksen van de 5.000 meter na een seizoen vol blessures en ziekte. Maar er waren ook opvallende internationale prestaties: de Amerikaanse Melissa Jefferson-Wooden kroonde zich tot sprintkoningin op de 100 en 200 meter, en verschillende Europeanen wonnen langeafstandsnummers die traditioneel naar Oost-Afrikanen gingen.
Er komt in ieder snel al meer atletiek op ons af. Augustijns kijkt alvast uit naar de Marathon van Brussel in november en naar de start van het indoorseizoen in januari, maar "de echte hoogdagen van de atletiek blijven de lente en de zomer,” besluit hij.
Lees meer over: Brussel , Sport , WK atletiek