Urban.Brussels heeft een stedenbouwkundige verleend aan Leefmilieu Brussel voor de renovatie van het art deco-plateau in het Dudenpark. Dat meldt aftredend staatssecretaris voor Stedenbouw, Ans Persoons (Vooruit).

©
Urban.brussels
Art deco-plateau in Dudenpark krijgt grondige renovatie
Sinds 1949 verbindt het art deco-plateau het Dudenpark en het nabijgelegen Park van Vorst. De trappen bieden een panoramisch uitzicht op de gouden koepel van het Justitiepaleis, wat heel wat bezoekers aantrekt.
Het beschermde parkdeel krijgt binnenkort een grondige opknapbeurt. Die zal “zowel de historische waarde als het comfort van de bezoekers centraal stellen.”
Zo blijven de kenmerkende symmetrie en zichtassen vanop het plateau behouden. Wel worden de verouderde en geërodeerde wandelpaden heraangelegd. Daarvoor worden semi-doorlaatbare materialen gebruikt die moeten bijdragen aan de bestendigheid van het park tegen hevige neerslag en erosie.
Zomerbar
Tegelijk zullen de paden en de trappen toegankelijker gemaakt worden voor mensen met beperkte mobiliteit. Ter bevordering van de lokale biodiversiteit komen er ook nieuwe bomen en struiken.
In de toekomst zal de populaire zomerbar Guinguette Emile een plaats krijgen naast het plateau. De renovatie voorziet immers ook de nodige aansluitingen voor water, elektriciteit en afvoer.
“We hebben heel wat prachtige parken in onze stad en die parken spelen een belangrijke rol in het sociaal leven van veel Brusselaars”, klinkt het bij Persoons. “Door te investeren in hun erfgoed en toegankelijkheid, zorgen we ervoor dat iedereen van deze rustplekken in de natuur kan blijven genieten.”
Lees meer over: Vorst , Stedenbouw , Milieu , Ans Persoons , Leefmilieu Brussel , urban.brussels