Recent startten de uitbreidingswerken in het gemeentelijk stadion van Jette. Daar komt een nieuw gebouw waar onder meer nieuwe kleedkamers en een cafetaria in worden ondergebracht. Tegen het einde van 2026 zou de werf achter de rug zijn. Dat meldt Sudinfo en bevestigt schepen van Sport Benoît Gosselin (Les Engagés).
©
Benoît Gosselin
Werken voor nieuw gebouw in stadion Jette gestart
Nadat de plannen drie jaar geleden werden geïnitieerd, gingen de werken aan het gemeentelijk stadion van Jette eind vorige week van start, zo meldt Sportschepen Benoît Gosselin (Les Engagés). Het gaat om de constructie van een nieuw gebouw op de site.
In dat multifunctionele complex komen nieuwe en moderne kleedkamers, een cafetaria met een terras, een wasruimte, een vergaderzaal en een opslagruimte bedoeld voor de aanwezige horeca.
'Nieuwe adem'
Voetbalclub RSD Jette, goed voor in totaal een 800-tal spelers, gebruikt de site als thuisbasis, net als een vijftal kleinere clubs. “Wekelijks komen er toch zo’n 1.500 spelers trainen of wedstrijden spelen, met inbegrip van de tegenpartijen”, zegt Gosselin. Volgens hem zal het project “een nieuwe adem geven aan de clubs, en hun voortbestaan bestendigen”.
Verder komt er een fietsenstalling, en wordt de site toegankelijker gemaakt voor personen met beperkte mobiliteit. De werken zouden eind 2026 afgerond zijn. Het totale kostenplaatje voor het project bedraagt 3,6 miljoen euro, waarvan het Brussels Gewest 70 procent bijdraagt.
In de tussentijd kunnen de aanwezige sportclubs blijven gebruikmaken van het bestaande gebouw. “Eens het nieuwe er staat, gaat het oude tegen de vlakte”, voegt de schepen nog toe. “Op die manier kan de parking uitgebreid worden.”
Lees meer over: Jette , Stedenbouw , Sport , stadion Jette , Benoît Gosselin , RSD Jette