Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni
BRZ 20251126 1958 SELECT resto  Ongba

Saskia Vanderstichele

Review
Score: 4 op 5

Een ode aan de Vietnamese straatkeuken bij het gulle en kleurrijke Ongba

Michel Verlinden
© BRUZZ
28/11/2025

Het door een bijzonder vriendelijk team gerunde Ongba brengt een ode aan de Vietnamese straat-keuken. Een vrolijke en gulle plek die je absoluut niet mag missen.

Op het terras geven kleine rode krukjes meteen de toon aan: je waant je op straat in Hanoi … al doet het sombere Belgische weer dat bijna vergeten. De naam – Ongba, wat 'voorouders' betekent – verwijst naar een terugkeer naar de roots. Het restaurant brengt de populaire keuken met passie en precisie opnieuw tot leven. Binnen zorgen kleurrijke lampionnen, opschriften op de muren en een nagebouwde gevel van een eetkraampje voor een meeslepende sfeer, rijk aangekleed maar nooit kitscherig. De ontvangst is hartverwarmend.

De kaart draait om delen. Je kunt proeven van kleine gerechten (€5–15), maar het Tapát Set-menu (€76 voor twee) vangt de essentie van de plek in één keer. Na elkaar, zonder pauze en zonder te vervelen, volgen de meest emblematische gerechten van een veelzijdig Vietnam: knapperige gefrituurde sprotjes met limoen, goudbruine varkensnems, rundercarpaccio met een frisse toets van citrus, kippenvleugels in zoet-zoute saus en gegrilde varkensworstjes met rokerige, sappige smaak. Daarna komen langzaam gegaard rundvlees, boterzacht op de lepel, en een romige gele curry van kokosmelk met kip, zoete aardappel en wortel.

Het restaurant brengt de populaire Vietnamese straatkeuken met passie en precisie opnieuw tot leven.

Overal is precisie troef: in de bereiding, de kruiden en het tempo van de bediening. De huisgemaakte pickles – wortel, komkommer, bloemkool – geven een frisse, lichtzure toets. De kleverige witte rijst en stukjes baguette bij de bánh mì maken het plaatje compleet en nodigen uit om de saus helemaal op te dippen. Ook de dranken dragen bij aan het feest: vijf signature cocktails (€13,50) combineren kruiden, citrus en specerijen, van de Saigon Sour met whisky en gember tot de Coco Mekong met rum en kokosmelk. Wie geen alcohol wil, kan de Ha Long Virgin (€13,50) proberen – citroen, hibiscus, anijs en Thaise basilicum – een absolute aanrader.

De maaltijd wordt afgesloten met een ijskoffie (€6) gezet in een phin, de kleine metalen filter die typisch is voor Vietnam. Het hete water drupt langzaam door de gemalen koffie en mengt zich met gezoete, gecondenseerde melk. Het resultaat, een zwarte, volle koffie over ijs, heeft een zacht-bitter karamelaroma dat je niet snel zult vergeten.

Ongba
Lesbroussartstraat, Elsene Instagram: @ongba.family