Als kruidenwinkel en geïnspireerde eetplek herdenkt Place aux Plantes onze voeding vanuit een subtiel activisme.

©
Saskia Vanderstichele
Waar tijd vertraagt en kruiden helen: ontdek Place aux Plantes
De zaak ligt wat verscholen op een rustige hoek, net buiten het gewoel van het Fernand Cocqplein en de Sint-Bonifaaswijk, waar de tijd wat trager tikt. Ver weg van hippe formules creëert Place aux Plantes een zachte sfeer, die uitnodigt om te onthaasten en te luisteren.
Het interieur, ontworpen door Frédéric Karam van Notan Office, sluit daar perfect bij aan: kopshouten tegels, ter plaatse gegoten beton, leemstenen van gerecupereerde werfgrond, akoestische spuitpleister en twee werkbladen – in natuursteen en inox. De esthetiek is even rustgevend als trefzeker, wat zorgt voor een bijna meditatieve ervaring. We houden ook van het grote schuifraam en het terras, die volledig tot hun recht komen zodra de zon zich laat zien.
Place aux Plantes serveert een complete maaltijd voor 18 euro, waarbij voedzaamheid primeert op een overdaad aan koolhydraten.
Achter dit originele concept schuilt een duo: herboriste Eglantine Richart, wier naam alleen al aan planten doet denken, en Sophie Lampsos, een kokkin met Grieks-Libanese roots. Samen verenigen ze twee complementaire werelden. De ene draait om geneeskrachtige planten, met kruidenthees, gezonde poeders en gepersonaliseerde mengsels afgestemd op ieders gevoel en temperament. De andere komt in de vorm van een plantaardige keuken, soms met een flexitarische twist, die gericht is op evenwichtigheid, traceerbaarheid en een verrassende smaakbeleving.
Op de middag van ons bezoek proefden we een heerlijke, spiraalvormige börek van filodeeg, rijkelijk gevuld met halloumi, courgette, huisgemaakte ratatouille, verse munt en vegetarische hazelnootpaté. Een complete maaltijd (18 euro), waarbij voedzaamheid primeert op een overdaad aan koolhydraten. Het aanbod aan desserts is uitgebreid: veganistische vla die varieert al naargelang het seizoen (citroen, specerijen …), griesmeelcake met kruiden, baklava met oranjebloesem of specerijen, en allerlei cookies.
Het drankenaanbod volgt dezelfde lijn: latte met sesam, koude infusies of een verrassende, sprankelende basilicumdrank van Symples (5 euro), die tegelijkertijd fris – want niet te zoet –, plantaardig en subtiel aromatisch is. Kortom, een hybride en verfijnde plek, die uitnodigt om de tijd te nemen én er terug te keren.
Place aux Plantes
Van Aastraat 36, Elsene, Instagram: place.aux.plantes
Lees meer over: Elsene , Resto & Bar , review , herboriste , kruiden