De MR is van plan om deze week een vergadering op touw te zetten met alle partijen die zijn ingegaan op de beleidsverklaring van de Franstalige liberalen. Het gaat om Les Engagés, Ecolo, Défi, Groen, N-VA, Open VLD, Vooruit en CD&V. Dat vangt onze redactie op bij de partij.
©
Belga
| MR-voorzitter Georges-Louis Bouchez
MR plant vergadering met acht partijen om formatiemethode uit te stippelen
De nota die de MR vorige week voorstelde, moet deze week besproken worden door de partijen die de uitnodiging aanvaarden, klinkt het binnen de partij.
Naast de PTB/PVDA, Team Fouad Ahidar en Vlaams Belang – die de tekst van de MR sowieso niet ontvingen – zal ook de PS niet komen opdagen. De Franstalige socialisten stuurden immers geen aantekeningen. "Ze hebben de nota zelfs niet gelezen," zei Bouchez dinsdagochtend in de radiostudio van RTL Info. Daar kondigde hij eerst aan dat er woensdag een vergadering zal plaatsvinden, maar de timing ligt op dit moment nog niet vast, zo vangt onze redactie op.
“De bedoeling is om een methode vast te leggen om de tekst te perfectioneren, zodat we eindelijk een Brusselse regering kunnen vormen," aldus Bouchez.
Groenen en Vooruit
Met die vergadering zijn de onderhandelingen over een nieuwe Brusselse regering nog niet aangevat. Ecolo, Groen en Vooruit maken momenteel ook deel uit van de linkse piste die de PS bewandelt, weet ook Bouchez.
“We hebben vrij positieve feedback gekregen van Groen, Vooruit en in mindere mate van Ecolo. Maar die partijen zullen op een bepaald ogenblik wel een keuze moeten maken. Je kunt niet aan twee onderhandelingen deelnemen,” aldus de MR-voorzitter.
Bouchez maakte van de gelegenheid gebruik om de linkse meerderheid met de grond gelijk te maken. "Wie gelooft dat de PTB/PVDA Brussel weer financieel op de rails zal krijgen? Die coalitie is de bankroetcoalitie."
Lees meer over: Brussel kiest: Brussels parlement , Brussel zonder regering , Brusselse formatie , Georges-Louis Bouchez , MR
Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.